Na čo pri starostlivosti o nohy pred letom nezabudnúť?

Leto a krásne teplé počasie sa nezadržateľne blíži a s ním aj čas, kedy naše oblečenie odhaľuje stále viac pokožky. Zvyčajne odhaľujeme najmä naše nohy, o ktoré sa treba postarať a pripraviť ich na letnú sezónu, aby vyzerali čo najlepšie. Na čo pri starostlivosti o nohy pred letom nezabudnúť?

Nepríjemným spoločníkom u žien aj mužov v rôznom veku sú rozšírené cievky alebo až spleť takýchto cievok, ktoré najčastejšie postihujú oblasť dolných končatín. V dnešnej populácii ide o veľmi častý jav. Základným podkladom vzniku rozšírených cievok je genetická predispozícia. Ich rozšírenie však ovplyvňujú aj rôzne faktory ako je slnečné žiarenie, nešetrné a neodborné kozmetické ošetrovanie pokožky, stres ale aj hormonálne zmeny, zdravotný stav, stravovanie, alkoholizmus a fajčenie. Veľmi častou príčinou rozšírených cievok na končatinách je tehotenstvo, nadváha, sedavé zamestnanie alebo dlhodobé státie. V dôsledku straty elasticity dochádza k rozšíreniu cievok, ktoré následne praskajú. Pod kožou presvitajú a môžu pôsobiť rušivo.

Ideálna je prevencia, zdravá životospráva, primerané športovanie, ktoré dokážu predísť, alebo aspoň obmedziť výskyt rozšírených cievok. Častokrát sa však ich rozšíreniu predchádzať nedá. Vtedy prichádza na rad moderná medicína, ktorá si vie úspešne poradiť s rozšírenými cievkami rôznej veľkosti a to takmer bezbolestne, neinvazívnou metódou a bez vyradenia pacienta z pracovného procesu. Medzi spoľahlivé a účinne metódy odstránenia cievok na dolných končatinách patrí Nd:YAG laser.

Laserový zákrok je považovaný za jedno z najefektívnejších riešení v boji s rozšírenými cievkami – po jednom ošetrení je možné minimalizovať ich výskyt o približne 50 – 70 %, v závislosti od ich charakteru. Ak klient príde včas a rozsah poškodenia nie je veľký, výborné výsledky sa dajú dosiahnuť už po prvom ošetrení. Zákrok trvá niekoľko minút. Energia z lasera prechádza do hlbších vrstiev kože bez toho, aby bol jej povrch poškodený. V cievach sa laserová energia viaže na krvné farbivo hemoglobín, absorbovaná svetelná energia sa mení na tepelnú, ktorá vedie k deštrukcii cievky. Zasiahnutá cievka sa postupne rozpadá a vstrebáva už v priebehu mesiaca od zákroku. Drobné cievky zmiznú bezprostredne po zákroku. V prípade potreby a pre dosiahnutie optimálneho výsledku je možné ošetrenie opakovať. Optimálny interval medzi sedeniami je cca 6-7 týždňov. Veľkou výhodou laserového ošetrenia rozšírených cievok na dolných končatinách je, že po ošetrení nie je potrebné nosiť elastickú bandáž.

Zdieľať

Ďalšie články

Dohodnime si stretnutie

Radi Vás privítame v historickom centre Bratislavy na Gorkého 4, v príjemnom prostredí nášho MB Clinic Lounge, kde sa s Vami porozprávame a všetko Vám vysvetlíme.

Dohodnime si konzultáciu

Estetická chirurgia
+421 948 882 882

Ďalšie špecializácie
+421 948 883 883

Email
info@mbclinic.sk

Dohodnime si konzultáciu
Súhlas na spracovanie osobných údajov v rozsahu meno, priezvisko, e-mail a telefónne číslo sa udeľuje na dobu neurčitú alebo do odvolania súhlasu. Viac informácií nájdete v zásadách spracúvania osobných údajov.
Poučenie o spracúvaní osobných údajov