Výhody aplikácie botulotoxínu ešte pred letom

Intenzívnejšie slnečné žiarenie v letných mesiacoch je spojené aj s častejším žmúrením, či aktívnejšou mimikou tváre. Často si ani neuvedomujeme, že sťahujeme svaly na čele a v okolí očí, čím sa koža opakovane krčí a dochádza tak k vzniku a neskôr aj k prehlbovaniu vrások. Vznik takýchto vrások vieme ovplyvniť tým, že zrelaxujeme sval, ktorý krčenie kože ovplyvňuje prostredníctvom aplikácie botulotoxínu.

Toto krátke ambulantné ošetrenie sa realizuje drobnými vpichmi do spomínaných oblastí tváre a zvyčajne netrvá dlhšie ako 30 minút. Botulotoxín sa injekčne aplikuje do hyperaktívnych mimických svalov, kde zablokuje dráhu medzi nervom a svalom, a tým znemožní pohyb svalu. Spôsobí tak dočasnú paralýzu svalov. Po aplikácii sa efekt začne rozvíjať postupne, na druhý až tretí deň po zákroku, úplne sa rozvinie do 14 dní a vydrží priemerne 3-4 mesiace. Efekt nie je trvalý a pohyb svalov sa postupne obnovuje ako sa telo zbavuje botulotoxínu.

Leto je obdobie, kedy chceme vyzerať a cítiť sa lepšie, a hoci vrásky ešte nemusíme mať, ak už raz vzniknú je ťažšie sa ich zbaviť. Práve botulotoxín je výbornou voľbou ak sa vrások chceme nielen zbaviť ale aj predísť ich vzniku.  

Zdieľať

Ďalšie články

Dohodnime si stretnutie

Radi Vás privítame v historickom centre Bratislavy na Gorkého 4, v príjemnom prostredí nášho MB Clinic Lounge, kde sa s Vami porozprávame a všetko Vám vysvetlíme.

Dohodnime si konzultáciu

Estetická chirurgia
+421 948 882 882

Ďalšie špecializácie
+421 948 883 883

Email
info@mbclinic.sk

Dohodnime si konzultáciu
Súhlas na spracovanie osobných údajov v rozsahu meno, priezvisko, e-mail a telefónne číslo sa udeľuje na dobu neurčitú alebo do odvolania súhlasu. Viac informácií nájdete v zásadách spracúvania osobných údajov.
Poučenie o spracúvaní osobných údajov