Zákroky

Kompozícia tváre zaujme na prvý pohľad najviac. Genetická predispozícia, životný štýl a prirodzené starnutie vytvára na tvári obraz nášho života. Celkovú estetiku dokáže korigovať majstrovská ruka plastického chirurga.

 • Korekcia viečok Blefaroplastika

  Koža je v oblasti horných a dolných viečok z celého tela najtenšia. V tejto mimicky veľmi zaťaženej lokalite preto dochádza k viditeľným prejavom starnutia relatívne skoro. Blefaroplastika rieši estetický problém, odstraňuje kožné nadbytky a zlepšuje obmedzené videnie. Nenáročný zákrok je kombinovateľný s inými estetickými zákrokmi na tvári.

 • Operácia tváre Facelift

  Povolenie a pokles kože aj tvorba vrások na tvári sú prirodzenými prejavmi starnutia. Zmierniť ich možno zdvihnutím a napnutím kože tváre, tzv. faceliftom. Je to najúčinnejší spôsob ako osviežiť výraz vyhladením mimických a zjemnením nosovo-ústnych vrások. Mladistvý vzhľad má dlhodobý efekt, 8 až 10 rokov. Operáciu je možné súčasne kombinovať aj s inými estetickými zákrokmi na tvári.

 • Korekcia nosa Rhinoplastika / Septoplastika

  Nos je dominantným prvkom tváre, významne ovplyvňuje jej celkový vzhľad. Odstránením vrodených alebo získaných asymetrií môžeme nielen skrášliť jeho tvar, ale aj upraviť zhoršené dýchanie. Cieľom estetickej rhinoplastiky je dokonalé vytvarovanie a zmena veľkosti nosa podľa Vašich predstáv. Úlohou septoplastiky, operácie vybočenej nosovej prepážky, je úprava zhoršeného dýchania.

 • Korekcia ušníc Otoplastika

  Mnoho žien aj mužov trápia takzvané odstávajúce uši. Tento vrodený kozmetický problém je jedným z najčastejších estetických starostí už od útleho veku. Otoplastika koriguje jednostranné a obojstranné vrodené odchýlky tvaru aj pozície ucha s cieľom prirodzeného skrášlenia.

 • Korekcia čela a obočia Browlift

  Príznaky starnutia sa môžu prejaviť vráskami na čele, poklesom obočia s nadbytkom kože v jeho okolí aj zmenou jeho tvaru a 'smutným' výrazom. Riešením je napnutie kože čela, vyhladenie vrások a úprava pozície obočia pomocou browliftu. Výsledkom je prejasnenejší výraz tváre s minimálnou invazivitou. Zákrok má dlhodobý účinok, je vhodné ho kombinovať aj s inými estetickými korekciami na tvári.

 • Zväčšenie pier Lip Augmentation

  Plné a zmyselné pery sú symbolom atraktívnosti. Úzke a nevýrazné pery možno vytvarovať dočasným alebo trvalým spôsobom. Pri dočasných korekciách sa ako výplne používajú syntetické materiály alebo vlastný tuk. Trvalou metódou je PermaLip™, vytvarovanie pier pomocou individualizovaného silikónového implantátu. Výsledný efekt je symetrický tvar a zvodnejší úsmev.

 • Lifting hornej pery Bullhorn Lip Lift

  Plné a zdravé pery sú symbolom krásy a zmyselnosti. Horná pera však môže byť vekom, geneticky alebo vplyvom iných faktorov poklesnutá alebo úzka. Lifting hornej pery technikou Bullhorn Lip Lift trvalo podvihne hornú peru, tým opticky zväčší jej objem a zvýrazní kontúry, mierne poodhalí zuby a dodá tvári svieži vzhľad. Pery sú takto objemnejšie, plnšie, sviežo a mladistvo natrvalo a to bez výplní.

 • Korekcia podbradku / krku Neck lift

  Viditeľné starnutie v oblasti brady a krku sa najčastejšie prejavuje hromadením tuku a kožným nadbytkom. Základom estetickej korekcie je odstránenie tuku a vytvarovanie podbradku. Neck lift prináša zúženie a optické predĺženie krku, zároveň tiež omladenie línií tváre. Tento zákrok sa najčastejšie kombinuje s faceliftom, je však možné ho realizovať aj samostatne.

 • Lifting tváre Endotine

  Lifting tváre patrí medzi obľúbené zákroky s efektom celkového omladenia. Veľmi šetrný a minimálne invazívny zákrok sa realizuje pomocou špeciálnych implantátov, vkladaných pod kožu cez drobné rezy. Sú unikátne v tom, že dokážu pokožku napnúť a udržať v požadovanej zdvihnutej polohe. Koža zostane pevná a zafixovaná vďaka novovytvoreným väzivovým štruktúram, pričom následne dôjde k ich rozpusteniu. Moderná metóda tvárových implantátov Endotine dokáže spoľahlivo vyriešiť pokles obočia, ovisnutú kožu na krku, výrazné nosovo-ústne vrásky aj vpadnuté líca.

 • Výplň tukom Lipofilling

  Trendom dnešnej plastickej chirurgie je čo najšetrnejší a najefektívnejší operačný zákrok, s rýchlou rekonvalescenciou. K súčasným revolučným novinkám patrí Lipofilling. Pre zlepšenie vzhľadu tváre je ako kvalitný výplňový materiál použité vlastné tukové tkanivo. Medzi zákroky patrí vyhladenie vrások, zväčšenie pier, vyretušovanie kruhov pod očami či vyplnenie vpadnutých líc. Efekt je dlhodobý, prítomnosť dospelých kmeňových buniek v aplikovanom tuku vyvolá aj aditívny regeneračný efekt na okolité tkanivá. Veľkým benefitom pri aplikácii vlastného tuku je, že ide o materiál telu vlastný, ktorý nevyvoláva alergie.

 • Vrásky Botulotoxin / Botox

  Vplyvom starnutia sa znižuje elasticita kože a vznikajú vrásky. Tieto však môžu vznikať aj v mladšom veku vplyvom mimiky tváre. Kvalita kože a mimika závisí aj od genetiky, je u každého iná. Niekto má väčší sklon k tvorbe vejárikov okolo očí, iný sa mračí alebo je výrazovo veľmi expresívny. Opakované pohyby časom vytvárajú vrásky. Prevenciou proti vzniku mimických vrások, najmä v hornej polovici tváre, je aplikácia botulotoxínu. Inaktivuje mimické svalstvo a vedie k jeho uvoľneniu, s estetickým efektom vyhľadenia vrások. Botox účinne rieši napríklad aj nadmerné potenie.

 • Injekčné výplne Kyselina hyalurónová

  Obľúbená miniinvazívna metóda efektívne odstraňuje prejavy starnutia — vyhladením vrások, korekciou jaziev, modeláciou kontúr a objemu tváre, zväčšením pier a celkovým omladením. Injekčné výplne sú prípravky vytvorené najčastejšie na báze kyseliny hyalurónovej, ktorá je telu vlastná. Na trhu existujú rôzne druhy výplní, odlišujú sa koncentráciou kyseliny hyalurónovej, jej zosieťovaním a viskozitou. Vhodnú voľbu odporučí lekár.

 • Omladenie Mezoterapia

  Efektívna omladzovacia metóda, mezoterapia, pôsobí na bunkovej úrovni pomocou účinných látok. Najpreferovanejšou je vlastná krvná plazma. Takzvaná 'drakulova terapia' sa skladá z kmeňových buniek z vlastného tukového tkaniva a kokteilu vitamínov alebo kyseliny hyalurónovej. Tieto aplikované zmesi stimulujú množenie kožných buniek a produkciu kolagénových vlákien, ktoré vekom prirodzene miznú. Výsledkom je rozžiarenie, regenerácia a zreteľné omladenie pleti. Mezoterapia patrí medzi najobľúbenejšie miniinvazívne ambulantné zákroky estetickej chirurgie.

 • Mikropigmentácia obočia MicroBlading MicroBlading

  Každá žena túži mať obočie vždy upravené a pritom prirodzené. Riešenie ponúka najprirodzenejšia metóda úpravy obočia PhiBrows Microblading. Ide o semi-permanentné tetovanie, ktorého výsledkom je imitácia chĺpkovej štruktúry obočia. Tvar obočia je vymeriavaný individuálne podľa pravidiel zlatého rezu a symetrie tváre.

 • Mikropigmentácia obočia BreezyBrows BreezyBrows

  BreezyBrows je najnovší štýl permanentného make-upu, vytvorený kombináciou manuálneho microbladingu a tieňovania strojčekom. Tento štýl vytvára efekt strapatého, nadýchaného obočia, ale zároveň pôsobí veľmi prirodzene a sviežo. BreezyBrows je aktuálne najžiadanejším trendom v oblasti permanentného make-upu.

 • Mikropigmentácia obočia PowderBrows PowderBrows

  PowderBrows alebo púdrové obočie je metóda úpravy obočia, pri ktorej sa pomocou tetovacieho strojčeka do povrchovej vrstvy pokožky vpravuje postupne, vrstvením pigment. Výsledkom je prirodzene pôsobiace a upravené obočie bez ostrých kontúr. Táto technika je vhodná pre všetky typy pleti a vekové kategórie.

 • Farbenie s PhiHenna a laminácia obočia PhiHenna

  PhiHenna je prírodné farbivo, ktoré nielenže prináša obočiu úžasnú definíciu a výraznú farbu, ale má schopnosť obnoviť slabé a poškodené chĺpky a pomáha priniesť prirodzený objem. PhiHenna poskytuje efekt podobný permanentnému make-upu. Ide o skvelú alternatívu na úpravu obočia pre klientky, ktoré nemôžu alebo nechcú podstúpiť tetovanie.
  Laminácia zároveň upraví a zafixuje obočie do požadovaného tvaru, obočie tak pôsobí hustejšie a "upratané".

 • Posilnenie mihalníc LashLift LashLift

  LashLift je skvelá alternatíva pre klientky, ktorým nevyhovuje aplikácia umelých mihalníc. Mihalnice sa týmto ošetrením vytočia, posilnia a vyživia, oko sa krásne optický zvýrazní a zväčší.

 • Diagnostika, ošetrenie a masáž pleti Kozmetické ošetrenie

  Hĺbkové kozmetické ošetrenie dodá pleti potrebnú hydratáciu, vitamíny a uvoľnenie. Pleť bude rozžiarená, vyčistená, hydratovaná a oddýchnutá. Vhodné kozmetické ošetrenie vie zároveň pripraviť Vašu pokožku aj na plánovaný operačný zákrok a tiež dodať potrebnú starostlivosť po zákroku. Prvému ošetreniu predchádza diagnostika pleti. Pri našej práci používame unikátnu kozmetiku americkej značky ZO Skin Health.

 • Mechanický píling Mikrodermabrázia

  Je neinvazívny kozmetický zákrok, ktorý odstraňuje povrchovú vrstvu kože zloženú z odumretých buniek. Jemným mechanickým peelingom sa z kože odstraňuje zrohovatená vrstva a súčasne sa stimuluje obnova hlbšej vrstvy kože. Pri našej práci používame unikátnu kozmetiku americkej značky ZO Skin Health.

 • Chemický píling Chemický píling

  Chemickým pílingom vieme docieliť omladenie, prejasnenie a jemné vypnutie pokožky. Vďaka pôsobeniu roztokov chemického peelingu sa odlúčia povrchové zrohovatené bunky pokožky a nahradia sa tak novými bunkami. Pri našej práci používame unikátnu kozmetiku americkej značky ZO Skin Health.

Sú symbolom ženskosti a zmyselnosti. Mnoho žien trápi veľkosť, plnosť či neželaný tvar poprsia. Estetická zmena im pomáha cítiť sa krásne a sebavedome.

 • Modelácia a spevnenie prsníkov Mammaplastika / Mastopexia

  Operácia poklesnutých alebo ochabnutých pŕs, mammaplastika, im navracia pôvodný tvar. Pribúdajúce roky, tehotenstvo, dojčenie či výkyvy na váhe spôsobujú zmenu tvaru prsníkov. Modelácia je vhodná najmä pre ženy, ktoré sú spokojné s veľkosťou pŕs, ale chceli by upraviť ich tvar. Zdvihnutie a spevnenie poprsia je často spojené s korekciou asymetrie, veľkosti dvorcov či pozície bradaviek. Operáciu možno kombinovať aj so zväčšením prsníkov pomocou implantátov.

 • Zmenšenie prsníkov Redukčná mammaplastika

  Nadmerne veľké, hypertrofické prsia často nie sú len estetickým, ale aj zdravotným problémom. Podstatou redukčnej operácie je zmenšenie a zmodelovanie prsnej žľazy, odstránenie nadbytočnej kože a úprava pozície tvaru dvorca a bradavky. Tento zákrok má jednoznačne pozitívny vplyv na zdravie ženy. Prináša úľavu od bolestí chrbta, zmenšuje opuch nôh, bolesti hlavy aj ekzémy v podprsníkových ryhách.

 • Zväčšenie prsníkov Augmentácia prsníkov

  Zväčšenie prsníkov pomocou silikónových implantátov je vhodné najmä pre ženy, ktoré nie sú spokojné s veľkosťou pŕs alebo ich výraznou asymetriou. Rôzne druhy klinicky overených silikónových implantátov umožňujú vymodelovanie vytúženého poprsia. Augmentácia prsníkov silikónovými implantátmi patrí v dnešnej dobe k najčastejším plastickým operáciám, výsledkom sú symetrické, plnšie a krásne tvarované prsia.

 • Zväčšenie prsníkov B-Lite MESMO Augmentácia prsníkov

  M. Boháč je lídrom v aplikácii odľahčených prsníkových implantátov B-Lite na Slovenskom trhu. Svoje líderstvo potvrdil aj v historicky prvej operácii zväčšenia prsníkov pomocou nových inovatívnych silikónových implantátov B-Lite® MESMO®. Ide o jedinečné odľahčené implantáty, ktoré kombinujú odľahčený gél s pokročilou konštrukciou obalu s povrchom MESMO.

 • Zväčšenie prsníkov vlastným tukom Autoaugmentácia prsníkov

  Táto metóda prináša dvojitý efekt. Prsia sa vyplnia na želanú veľkosť vlastným tukovým tkanivom, odobratým z časti tela, kde je ho neželaný nadbytok. Zákrok je ideálny pre ženy, ktoré túžia po dokonalejšom tvare pŕs, obávajú sa však cudzorodého materiálu vo svojom tele či výrazných pooperačných bolestí. Prirodzenosť a úplná bezpečnosť sú základom autoaugmentácie. Vlastný tuk je materiál s ideálnymi vlastnosťami, po aplikácii má veľký regeneračný účinok na starnúcu kožu, pričom nehrozia žiadne jazvy. Vďaka šetrnosti, menšej bolestivosti, rýchlejšej rekonvalescencii a vysokej efektívnosti je táto operácia stále žiadanejšou.

 • Výmena prsníkových implantátov Reaugmentácia

  Prsníkové implantáty zvyčajne nie sú jednorázovou estetickou investíciou. Po určitom čase, ktorý je individuálny, je nevyhnutné ich vymeniť. Najčastejšou príčinou je prasknutie alebo poškodenie implantátu či poklesnutie poprsia. Reaugmentáciu vyhľadávajú aj ženy, ktoré nie sú spokojné s operáciou u iného plastického chirurga a túžia po úprave neželaného výsledku.

 • Rekonštrukcia prsníka

  Čiastočná alebo úplná strata jedného alebo oboch prsníkov je hraničná skúsenosť, s ktorou sa žena ťažko vysporiadava. Cieľom rekonštrukcie je obnoviť vzhľad prsníka, aby bol čo najpodobnejší stavu pred operáciou, a vytvoriť stratenú harmóniu.

 • 3D tetovanie prsných dvorcov a bradaviek Areola Tattoo

  Realistické 3D tetovanie prsných dvorcov a bradaviek pre ženy po mastektómii a následnej rekonštrukcii prsníka. Vytetovanie prsného dvorca s bradavkou umocní prirodzený vzhľad prsníka. Túto techniku možno použiť aj po úprave prsníkov a potrebe prekrytia jazvičiek.

Určité fyzické predispozície nezmení ani starostlivosť o telo či aktívny životný štýl. Estetická chirurgia však dokáže krásu tela, aj ducha, pozdvihnúť. Vytvoriť vytúženú zmenu.

 • Odsávanie tuku Liposukcia

  Odstránenie tuku z problémových partií je jedným z najvyhľadávanejších estetických zákrokov. Najčastejšie korigované lokality sú brucho, boky, stehná a podbradok. Operácia je nenáročná, s rýchlou rekovalescenciou a trvalým efektom. Okamžitým želaným výsledkom je krásne tvarovaná postava. Zákrok je možné realizovať aj v lokálnej anestézii. Pozn.: Liposukcia v žiadnom prípade nie je metódou na chudnutie, ale na formovanie postavy a problémových partií.

 • Operácia brucha Abdominoplastika

  Nadbytok kože a podkožia v oblasti brucha rieši abdominoplastika. Najčastejšími zákrokmi sú odstránenie ovisnutej kože, spevnenie rozostúpených brušných svalov a zastavenie procesu ďalšieho povoľovania brušnej steny. K ochabnutiu často dochádza najmä po pôrode alebo extrémnom schudnutí. Abdominioplastika je tiež účinnou metódou na odstránenie strií.

 • Operácia podbruška Miniabdominoplastika

  Šetrná chirurgická intervencia odstraňuje nadbytok kože a podkožia s tukom v oblasti podbruška, zároveň spevňuje povolené brušné svalstvo pod pupkom. Doba hojenia a rekonvalescencie po miniabdominoplastike je veľmi krátka. Okamžitý želaný výsledok je bez jedinej jazvičky v oblasti pupka a brucha.

 • Plastická operácia stehien a paží Thigh lift a Brachioplastika

  Efektívne odstraňuje kožný nadbytok po výraznom schudnutí či prirodzenom starnutí. Thigh lift a brachioplastika koriguje neesteticky pôsobiacie kožné valy a záhyby, zároveň však rieši s tým súvisiace zdravotné či hygienické problémy. Pri nadbytku tuku je možné zákrok kombinovať s liposukciou.

 • Operácia pozadia Gluteoplastika

  Siluetu pozadia možno krásne formovať podľa želania. Pri nadbytku telesného tuku sa na tvarovanie využíva liposukcia, plochý zadok sa zas modeluje pomocou výplní. Tými môžu byť silikónové implantáty alebo vlastný tuk, ktorý je svojou prirodzenosťou ideálnym prostriedkom na doplnenie objemu.

 • Dupuytrenova kontraktúra

  Zhrubnutie väziva v oblasti dlane je ochorenie známe ako dupuytrenova kontraktúra. Spôsobuje stratu elasticity a obmedzenie v pohybe, čo sa prejavuje najmä neschopnosťou narovnať prsty. Vo väčšine prípadov sa toto ochorenie postupne zhoršuje. Situáciu môže s pozitívnym výsledkom vyriešiť operačný zákrok.

 • Syndróm karpálneho kanála

  Je častým ochorením ruky, hlavne v produktívnom veku. Príčinou je útlak nervu v oblasti zápästia, s následným tŕpnutím prvých troch prstov a stratou ich citlivosti. Neskôr sa môžu pridať i nočné bolesti a neschopnosť uchopiť drobné predmety. Plastická operácia uvoľní nerv, z drobného rezu v oblasti dlane, v lokálnej anestézii. Nenáročná operácia s rýchlu rekonvalescenciou prináša okamžitú úľavu.

 • Skákavý prst

  Ochorenie postihujúce šľachy ohýbačov prstov v oblasti prechodu prstu do dlane sa označuje ako skákavý prst. Najčastejšie sa prejavuje preskakovaním prstu pri jeho vystieraní, ktoré je sprevádzané výraznou bolesťou či neschopnosťou ďalšieho pohybu. Krátky operačný zákrok v lokálnej anestézii vie prstom navrátiť pohyblivosť.

Kondícia intímnych oblastí výrazne ovplyvňuje kvalitu bytia. Vnútorné omladenie s procedúrou IntimBloom MB rovnako ako korekcia genitálnych disharmónií prinášajú úžasný efekt — spokojnosť a sebavedomie.

 • IntimBloom Vital MB Vaginálna laserová rejuvenizácia

  Zmyslom vaginálnej rejuvenizácie je pozdvihnúť kvalitu života. A to isté je aj cieľom procedúry IntimBloom Vital MB. Má pozitívne účinky pri uvoľnení svalstva intímnych partií, zväčšenom pošvovom vchode, pocite sucha, svrbenia a iritácie intímnej oblasti. Terapia spočíva v obnovení pružnosti a spevnení vnútorných slizníc vďaka pôsobeniu lasera, ktorý podporí tvorbu kolagénu a elastínu. Súčasťou procedúry je aj aplikácia kyseliny hyalurónovej vo forme krému alebo čapíkov pre skvalitnenie hydratácie a mikroflóry v intímnej oblasti.

 • IntimBloom Inconti MB Vaginálna laserová rejuvenizácia

  Tento zákrok je zameraný na liečbu ľahkej až stredne ťažkej formy stresovej inkontinencie. Pomáha obnoviť elastické zložky tkaniva, tvorbu kolagénu a regeneruje vnútorné tkanivo. To má za následok spevnenie panvového dna a zlepšenie opory vnútorných orgánov. Procedúra IntimBloom Inconti MB vracia komfort, vnútorný pokoj a slobodu. Súčasťou procedúry je aj aplikácia kyseliny hyalurónovej formou krému alebo čapíkov pre skvalitnenie hydratácie a mikroflóry intímnej oblasti.

 • IntimBloom Premium MB Vaginálna laserová rejuvenizácia

  Spája výhody liečby IntimBloom Vital MB, ktorá sa postará o obnovenie pružnosti, spevnenie a zlepšenie hydratácie pošvovej sliznice, s omladením vzhľadu vonkajšej časti intímnych partií. Injekčná aplikácia kyseliny hyalurónovej zabezpečí vyhladenie vrások a vyplnenie objemu veľkých pyskov ohanbia. Výsledkom je komplexná regenerácia intímnych partií vo vnútri aj navonok.

 • Operácia malých a veľkých pyskov Labioplastika

  Korekcia vonkajších pohlavných orgánov je jednou z najvyhľadávanješích plastických operácií. Ženám na kráse intímnej oblasti záleží, len o nej nehovoria tak otvorene. Labioplastika rieši zmenšenie malých pyskov ohanbia či úpravu ich asymetrie. U veľkých pyskov najčastejšie koriguje estetický vzhľad pri strate objemu s pribúdajúcim vekom, ten ideálne doplní aplikácia vlastného tukového tkaniva. Zákroky sú jednoduché, krátke a nekomplikované, s okamžitým efektom.

Umenie estetického chirurga oceňujú aj muži. Najčastejšími zákrokmi sú liposukcia, operácia viečok, odstránenie očných vrások, korekcie nosa a gynekomastia. Mužnosť akcentuje penoplastika.

 • Zmenšenie prsníkov u mužov Gynekomastia

  Zväčšené prsné žľazy, zapríčinené vplyvom hormónov a liekov či extrémnym schudnutím, odstraňuje gynekomastia. Pri riešení je dôležitá precízna diagnostika a následne odporučená operačná korekcia. Zvyčajne dobrá rekonvalescencia a rýchly efekt prináša dlhodobý estetický výsledok.

 • Chirurgické zväčšenie penisu Penoplastika

  Plastická chirurgia vie pomôcť aj s veľkosťou, na ktorej záleží. Penoplastika zväčšuje objem a dĺžku penisu vlastným tukom, metódou lipotransfer, s predĺžením o 1,5 až 4 centimetre. Krátky zákrok prebieha v celkovej anestézii, výsledný efekt stojí za to.

 • Korekcia viečok Blefaroplastika

  Koža je v oblasti horných a dolných viečok z celého tela najtenšia. V tejto mimicky veľmi zaťaženej lokalite preto dochádza k viditeľným prejavom starnutia relatívne skoro. Blefaroplastika rieši estetický problém, odstraňuje kožné nadbytky a zlepšuje obmedzené videnie. Nenáročný zákrok je kombinovateľný s inými estetickými zákrokmi na tvári.

 • Operácia tváre Facelift

  Povolenie a pokles kože aj tvorba vrások na tvári sú prirodzenými prejavmi starnutia. Zmierniť ich možno zdvihnutím a napnutím kože tváre, tzv. faceliftom. Je to najúčinnejší spôsob ako osviežiť výraz vyhladením mimických a zjemnením nosovo-ústnych vrások. Mladistvý vzhľad má dlhodobý efekt, 8 až 10 rokov. Operáciu je možné súčasne kombinovať aj s inými estetickými zákrokmi na tvári.

 • Korekcia nosa Rhinoplastika / Septoplastika

  Nos je dominantným prvkom tváre, významne ovplyvňuje jej celkový vzhľad. Odstránením vrodených alebo získaných asymetrií môžeme nielen skrášliť jeho tvar, ale aj upraviť zhoršené dýchanie. Cieľom estetickej rhinoplastiky je dokonalé vytvarovanie a zmena veľkosti nosa podľa Vašich predstáv. Úlohou septoplastiky, operácie vybočenej nosovej prepážky, je úprava zhoršeného dýchania.

 • Korekcia ušníc Otoplastika

  Mnoho žien aj mužov trápia takzvané odstávajúce uši. Tento vrodený kozmetický problém je jedným z najčastejších estetických starostí už od útleho veku. Otoplastika koriguje jednostranné a obojstranné vrodené odchýlky tvaru aj pozície ucha s cieľom prirodzeného skrášlenia.

 • Korekcia čela a obočia Browlift

  Príznaky starnutia sa môžu prejaviť vráskami na čele, poklesom obočia s nadbytkom kože v jeho okolí aj zmenou jeho tvaru a 'smutným' výrazom. Riešením je napnutie kože čela, vyhladenie vrások a úprava pozície obočia pomocou browliftu. Výsledkom je prejasnenejší výraz tváre s minimálnou invazivitou. Zákrok má dlhodobý účinok, je vhodné ho kombinovať aj s inými estetickými korekciami na tvári.

 • Zväčšenie pier Lip Augmentation

  Plné a zmyselné pery sú symbolom atraktívnosti. Úzke a nevýrazné pery možno vytvarovať dočasným alebo trvalým spôsobom. Pri dočasných korekciách sa ako výplne používajú syntetické materiály alebo vlastný tuk. Trvalou metódou je PermaLip™, vytvarovanie pier pomocou individualizovaného silikónového implantátu. Výsledný efekt je symetrický tvar a zvodnejší úsmev.

 • Korekcia podbradku / krku Neck lift

  Viditeľné starnutie v oblasti brady a krku sa najčastejšie prejavuje hromadením tuku a kožným nadbytkom. Základom estetickej korekcie je odstránenie tuku a vytvarovanie podbradku. Neck lift prináša zúženie a optické predĺženie krku, zároveň tiež omladenie línií tváre. Tento zákrok sa najčastejšie kombinuje s faceliftom, je však možné ho realizovať aj samostatne.

 • Lifting tváre Endotine

  Lifting tváre patrí medzi obľúbené zákroky s efektom celkového omladenia. Veľmi šetrný a minimálne invazívny zákrok sa realizuje pomocou špeciálnych implantátov, vkladaných pod kožu cez drobné rezy. Sú unikátne v tom, že dokážu pokožku napnúť a udržať v požadovanej zdvihnutej polohe. Koža zostane pevná a zafixovaná vďaka novovytvoreným väzivovým štruktúram, pričom následne dôjde k ich rozpusteniu. Moderná metóda tvárových implantátov Endotine dokáže spoľahlivo vyriešiť pokles obočia, ovisnutú kožu na krku, výrazné nosovo-ústne vrásky aj vpadnuté líca.

 • Výplň tukom Lipofilling

  Trendom dnešnej plastickej chirurgie je čo najšetrnejší a najefektívnejší operačný zákrok, s rýchlou rekonvalescenciou. K súčasným revolučným novinkám patrí Lipofilling. Pre zlepšenie vzhľadu tváre je ako kvalitný výplňový materiál použité vlastné tukové tkanivo. Medzi zákroky patrí vyhladenie vrások, zväčšenie pier, vyretušovanie kruhov pod očami či vyplnenie vpadnutých líc. Efekt je dlhodobý, prítomnosť dospelých kmeňových buniek v aplikovanom tuku vyvolá aj aditívny regeneračný efekt na okolité tkanivá. Veľkým benefitom pri aplikácii vlastného tuku je, že ide o materiál telu vlastný, ktorý nevyvoláva alergie.

 • Vrásky Botulotoxin / Botox

  Vplyvom starnutia sa znižuje elasticita kože a vznikajú vrásky. Tieto však môžu vznikať aj v mladšom veku vplyvom mimiky tváre. Kvalita kože a mimika závisí aj od genetiky, je u každého iná. Niekto má väčší sklon k tvorbe vejárikov okolo očí, iný sa mračí alebo je výrazovo veľmi expresívny. Opakované pohyby časom vytvárajú vrásky. Prevenciou proti vzniku mimických vrások, najmä v hornej polovici tváre, je aplikácia botulotoxínu. Inaktivuje mimické svalstvo a vedie k jeho uvoľneniu, s estetickým efektom vyhľadenia vrások. Botox účinne rieši napríklad aj nadmerné potenie.

 • Injekčné výplne Kyselina hyalurónová

  Obľúbená miniinvazívna metóda efektívne odstraňuje prejavy starnutia — vyhladením vrások, korekciou jaziev, modeláciou kontúr a objemu tváre, zväčšením pier a celkovým omladením. Injekčné výplne sú prípravky vytvorené najčastejšie na báze kyseliny hyalurónovej, ktorá je telu vlastná. Na trhu existujú rôzne druhy výplní, odlišujú sa koncentráciou kyseliny hyalurónovej, jej zosieťovaním a viskozitou. Vhodnú voľbu odporučí doktor.

 • Omladenie Mezoterapia

  Efektívna omladzovacia metóda, mezoterapia, pôsobí na bunkovej úrovni pomocou účinných látok. Najpreferovanejšou je vlastná krvná plazma. Takzvaná 'drakulova terapia' sa skladá z kmeňových buniek z vlastného tukového tkaniva a kokteilu vitamínov alebo kyseliny hyalurónovej. Tieto aplikované zmesi stimulujú množenie kožných buniek a produkciu kolagénových vlákien, ktoré vekom prirodzene miznú. Výsledkom je rozžiarenie, regenerácia a zreteľné omladenie pleti. Mezoterapia patrí medzi najobľúbenejšie miniinvazívne ambulantné zákroky estetickej chirurgie.

 • Odsávanie tuku Liposukcia

  Odstránenie tuku z problémových partií je jedným z najvyhľadávanejších estetických zákrokov. Najčastejšie korigované lokality sú brucho, boky, stehná a podbradok. Operácia je nenáročná, s rýchlou rekovalescenciou a trvalým efektom. Okamžitým želaným výsledkom je krásne tvarovaná postava. Zákrok je možné realizovať aj v lokálnej anestézii. Pozn.: Liposukcia v žiadnom prípade nie je metódou na chudnutie, ale na formovanie postavy a problémových partií.

 • Operácia brucha Abdominoplastika

  Nadbytok kože a podkožia v oblasti brucha rieši abdominoplastika. Najčastejšími zákrokmi sú odstránenie ovisnutej kože, spevnenie rozostúpených brušných svalov a zastavenie procesu ďalšieho povoľovania brušnej steny. K ochabnutiu často dochádza najmä po pôrode alebo extrémnom schudnutí. Abdominioplastika je tiež účinnou metódou na odstránenie strií.

 • Dupuytrenova kontraktúra

  Zhrubnutie väziva v oblasti dlane je ochorenie známe ako dupuytrenova kontraktúra. Spôsobuje stratu elasticity a obmedzenie v pohybe, čo sa prejavuje najmä neschopnosťou narovnať prsty. Vo väčšine prípadov sa toto ochorenie postupne zhoršuje. Situáciu môže s pozitívnym výsledkom vyriešiť operačný zákrok.

 • Syndróm karpálneho kanála

  Je častým ochorením ruky, hlavne v produktívnom veku. Príčinou je útlak nervu v oblasti zápästia, s následným tŕpnutím prvých troch prstov a stratou ich citlivosti. Neskôr sa môžu pridať i nočné bolesti a neschopnosť uchopiť drobné predmety. Plastická operácia uvoľní nerv, z drobného rezu v oblasti dlane, v lokálnej anestézii. Nenáročná operácia s rýchlu rekonvalescenciou prináša okamžitú úľavu.

 • Skákavý prst

  Ochorenie postihujúce šľachy ohýbačov prstov v oblasti prechodu prstu do dlane sa označuje ako skákavý prst. Najčastejšie sa prejavuje preskakovaním prstu pri jeho vystieraní, ktoré je sprevádzané výraznou bolesťou či neschopnosťou ďalšieho pohybu. Krátky operačný zákrok v lokálnej anestézii vie prstom navrátiť pohyblivosť.

Ak túžite po krásnom tele z viacerých perspektív, ideálnym riešením sú kombinované esteticko-chirurgické zákroky. Výhodou je pôsobivejšia zmena, vyššia efektivita, kratšia celková rekonvalescencia aj exkluzívna hodnota.

 • PODMANIVÁ BELLA

  Príťažlivá ponuka pre mladé dámy, ktoré snívajú o dokonalej harmónii línií a tvarov à la Bella Hadid.

  ▴ augmentácia prsníkov pomocou B-Lite® MESMO®
  ▴ rhinoplastika alebo liposukcia
  ▴ injekčné aplikácie (zväčšenie pier / botox / mezoterapia)

 • NADČASOVÁ KRÁSA

  Ponuka venovaná všetkým ženám, ktoré túžia zachovať si prirodzene mladistvý svieži vzhľad.

  ▴ modelácia prsníkov alebo ich augmentácia pomocou B-Lite® MESMO®
  ▴ miniabdominioplastika
  ▴ liposukcia bruško a boky
  ▴ labioplastika a femilift
  ▴ injekčné aplikácie (zväčšenie pier / botox / mezoterapia / drakulova terapia)

 • PÔVAB V ROZKVETE

  Skrášľujúca ponuka pre zrelé dámy, ktoré si želajú znovu rozkvitnúť, žiariť a mať radosť z obdivu.

  ▴ blefaroplastika
  ▴ facelift alebo necklift / browlift
  ▴ lipofilling — výplň vlastným tukom
  ▴ liposukcia bruško, stehná a kolená
  ▴ vaginálna rejuvenizácia IntimBloom (MB)

Túžite po krásnom tele z viacerých perspektív?

Máme pre Vás riešenie v podobe kombinovaných esteticko-chirurgických zákrokov Signature MB, ktoré Vám ponúkajú hneď niekoľko výhod.

Pôsobivejšia zmena

Pôsobivejšia zmena

Celková zmena po korekcii viacerých oblastí naraz je pôsobivejšia a vy sa môžete tešiť z viacnásobného výsledku.

Vyššia efektivita

Vyššia efektivita

Pri kombinovaných zákrokoch absolvujete len jednu anestéziu a následná rekonvalescencia a práceneschopnosť sú výrazne kratšie, pretože sa skorigované oblasti hoja naraz.

Exkluzívna hodnota

Exkluzívna hodnota

Popri časovej úspore je výrazná tiež finančná úspora, keďže uhrádzate iba jednu anestéziu a hospitalizáciu.

V prvom rade dbáme
na spokojnosť našich klientov

B-Lite v kombinácii s prijemným doktorom Boháčom bola pre mňa tá najlepšia voľba. Moje prsia sú krásne, pôsobia prirodzene a čo je najväčšie pozitívum, nemám absolútne žiadny pocit tiaže – akoby som ich v tele ani nemala! Tento typ implantátu je hodný investície pár stoviek eur navyše, oproti tým bežným. Neľutujem, že som sa rozhodla práve pre B-Lite a zverila sa do rúk pána doktora Boháča. Má ľudský a profesionálny prístup a tiež bohaté skúsenosti vo svojom odbore.

Barbora z Trnavy

Pôvodne som išla iba na konzultáciu liposukcie brady a som 10 dní po liposukcii brady, bruška, vnútorných stehien a kolien! To je výsledok bezhraničnej dôvery k pánu doktorovi: NAJLEPŠÍ PROFESIONÁL a najľudskejší slovenský odborník v plastickej chirurgie. Úsmev, ktorý ho sprevádza kompletizuje jeho výnimočnú osobnosť bez samoľúbosti, nafúkanosti. 100 % výsledok je tak krásno-úžasný, že toto bol najkrajší darček k môjmu odchodu do dôchodku. Ľutujem jedine, že som to nespravila skôr. Z celého srdca VĎAKA doc. MUDr. Boháč PhD. a ďakujem každému, kto sa podieľal na mojom zákroku.

Anna zo Žiliny
Cena je tvorená individuálne, po osobnej konzultácii s MUDr. Boháčom. Dohodnime si konzultáciu

Dohodnime si stretnutie

Radi Vás privítame v historickom centre Bratislavy na Gorkého 4, v príjemnom prostredí nášho MB Clinic Lounge, kde sa s Vami porozprávame a všetko Vám vysvetlíme.

Dohodnime si konzultáciu

Estetická chirurgia
+421 948 882 882

Ďalšie špecializácie
+421 948 883 883

Email
info@mbclinic.sk

Dohodnime si konzultáciu
Súhlas na spracovanie osobných údajov v rozsahu meno, priezvisko, e-mail a telefónne číslo sa udeľuje na dobu neurčitú alebo do odvolania súhlasu. Viac informácií nájdete v zásadách spracúvania osobných údajov.
Poučenie o spracúvaní osobných údajov